تپه نارنج باغ نکا یکی از مناطق گردشگری مازندران

مازندران همیشه یکی از استان های مورد توجه مردم برای گشت و گذار و تفریح است و در کنار این یکی از جاذبه های گردشگری برای افرادی که به تاریخ علاقمند هستند می باشد چرا که مازندران ریشه تاریخی دارد و همواره مورد توجه اهالی تاریخ و باستان شناسان است.

شهرهای مازندران هر کدام دارای ریشه های تاریخی بوده و از دیرباز افراد زیادی را به خود جذب کرده است. شهرستان نکا نیز از این قاعده مستثنا نیست.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مازندران که در شهر نکا واقع شده تپه تاریخی تپه نارنج باغ نکا است که از مناطق زیبا و دلنشین مازندران میباشد و از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است.

تپه نارنج باغ مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان یا دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهر نکا، حاشیه شرقی رودخانه نرسیده به سیلوی گندم واقع شده و در سال ۱۳۸۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. وجود بنای آجری بزرگ تا سال ۱۳۴۹ بر روی آن در منابع تاریخی آمده است .

این تپه در ضلع شمالی شهر با چشم اندازی زیبا قرار گرفته است، و در حال حاضر شهرت آن به دلیل قرار گرفتن «پارک تفریحی» بر روی این تپه با سایر امکانات تفریحی که از آن استفاده می‌شود . این تپه به خاطر داشتن امکانت مناسب و زمینه دید مناظر شهر و اطراف آن از روی این تپه مسافران و شهروندان زیادی را به سمت خود می‌کشاند . این تپه از جاذبه‌های گردشگری شهرستان نکا است که با دارا بودن قدمت تاریخی٬ از لایجان کوه تا کوه سنگی مشهد هیچ تپه پارکی بدین صورت وجود ندارد. این پارک با داشتن امکاناتی نظیر استخر٬ سونا، اتاقک بازی کودکان٬ بوفه٬ آلاچیق٬ شهرک سرپوشیده بازی٬ ایستگاه نقاشی کودکان٬ قصربادی٬ شهرک ترافیک ٬سینما روباز٬ شهر شنی و اتاق فکر والدین برای استفاده از اینترنت و کتاب در این تپه تاریخی مکانی مناسب برای گردش و تفریح است.

تپه نارنج باغ در کنار جاذبه گردشگری و تفریحی از جاذبه تاریخی نیز برخوردار است

تپه نارنج باغ نکا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *